Cała prawda o Mięśniach Kegla.

Ćwiczyć czy nie ćwiczyć? Oto jest pytanie :)
Niemalże każda kobieta słyszała o ćwiczeniach wzmacniających mięśnie dna miednicy. Wiele z nas zastanawia się czy warto i jakie efekty można osiągnąć.
Postaram się rozwiać wątpliwości i przybliżyć Wam ten temat w sposób klarowny i przejrzysty.
A więc zaczynamy.


Co to są mięśnie Kegla i dlaczego warto je ćwiczyć?
Obecnie coraz więcej mówi się o tym jak ważne są mocne i silne mięśnie Kegla. Są one istotne na każdym etapie życia kobiety. Polepszają one zarówno życie erotyczne, jak i pozwalają zachować pełnię zdrowia.

Mięsień ten rozciąga się od kości łonowej do kości ogonowej i wspiera narządy miednicy i wewnętrzne narządy płciowe. To mięśnie używane do kontroli przepływu moczu, a także mięśnie, które pracują podczas orgazmu.Ćwiczenia Kegla (nazwane po amerykańskim ginekologu dr Keglu, który spopularyzował je w 1970 roku), wzmacniają i uelastyczniają wspomniany mięsień. Po co? Gdyż jest on kluczem do bardziej intensywnych orgazmów i pozwala na większą kontrolę moczu.

Możesz ćwiczyć mięśnie Kegla zginając i przytrzymanie mięsień, tak jak podczas oddawania moczu, ale kulki Kegla zwiększą efektywność wyników. Umieszczasz je w pochwie a one same stymulują mięśnie do działania i zaciskania się. Dodatkowo metalowe kulki znajdujące się wewnątrz dają przyjemne drgania i wspomagają ćwiczenia.

Co Ty zyskujesz?

Silniejsze mięśnie oznaczają bardziej intensywne, łatwiejsze do osiągnięcia orgazmy. Gdy napięcie rośnie podczas seksu, mięsień utrzymuje tą energię, aż do momentu orgazmu. Tak więc, im silniejszy, tym więcej napięcia może utrzymywać i większy wybuch rozkoszy spotka Cię w momencie eksplozji.

Poza tym możesz także czerpać rozkosz z przyjemnych drgań, które wywoływane są przez wewnętrzne metalowe kulki. Wiele par wykorzystuje kulki do stymulacji i zabawy podczas gry wstępnej.

Co zyskuje Partner?

Podczas seksu Twoje silne i elastyczne mięśnie mogą chwytać penisa partnera i delikatnie go obejmować. Z pewnością odczuje on niebywałą rozkosz! Koniecznie wypróbuj to podczas kolejnego zbliżenia z partnerem!

Kulki Kegla a zdrowie

Wiele kobiet doświadcza problemów z nie trzymaniem moczu w pewnym momencie swojego życia. Możesz efektywnie temu zapobiegać lub łagodzić już istniejące objawy ćwicząc mięśnie dna miednicy przy użyciu kulek Kegla.

Wielu ginekologów zaleca także regularne ćwiczenia tych mięśni przed ciążą oraz bezpośrednio po porodzie. Pozwoli to w szybki sposób powrócić pochwie do formy sprzed ciąży. Prosta zasada: im mocniejsze i elastyczniejsze mięśnie przed ciążą tym mniej problemów po porodzie.

Kulki Kegla polecane są także kobietom w okresie przekwitania, które chcą jeszcze cieszyć się satysfakcjonującym, pełnym doznań seksem i zapobiegać problemom fizjologicznym.

Korzyści płynące ze stosowania kulek gejszy w skrócie:

- wzmacniają mięśnie dna miednicy - mięśnie Kegla,

- ćwiczenia nie sprawiają trudności i są przyjemne,

- często są polecane przez lekarzy po porodzie,

- pomagają zapobiegać inkontynencji (nietrzymanie moczu),

- łatwe do czyszczenia i pielęgnacji,

- proste stosowanie,

- mogą być używane podczas klasycznych zajęć

- dyskretne

Jak są zbudowane Kulki do ćwiczenia mięśni Kegla

Forma kulek jest prosta i bardzo łatwa w użytkowaniu. Klasyczny model kulek zbudowany jest z dwóch kulek połączonych ze sobą i zaopatrzonych w uchwyt ułatwiający ich wyjęcie.
Wewnątrz każdej kulki umieszczone jest obciążenie w formie ciężkiej metalowej kuleczki. Obciąża ona dno miednicy zmuszając mięśnie do pracy. Metalowe kuleczki poruszają się wewnątrz wywołując lekkie drgania, które są odczuwane przez kobietę jako miłe naturalne wibracje.
Kulki wiodących marek są ciche i bardzo dyskretne, mogą być używane nawet poza domem. Posiadają specjalne wyciszenia by dźwięk metalowych kulek wewnątrz był niesłyszalny.

Jak dobrać kulki odpowiednie dla mnie?

Dla większości kobiet idealny jest klasyczny model kulek podwójnych. Są one odpowiednio wyważone i idealnej wielkości.


W sprzedaży możemy znaleźć także modele, które zbudowane są tylko z jednej kulki. Przeznaczone są one głównie dla kobiet z obniżoną macicą lub tyłozgięciem macicy. Będą też preferowane przez kobiety drobniej zbudowane lub bardzo młode.Na rynku dostępne są od pewnego czasu modele ze szkła oraz stali, które nie są łączone. Przeznaczone są dla Pań, które ćwiczyły już wcześniej mięśnie Kegla, ponieważ ich użytkowanie jest trudniejsze niż klasycznych kulek. Ćwiczenia rozpoczynamy ze skrzyżowanymi nogami lub na siedząco, gdyż małe ciężkie kuleczki nie jest łatwo utrzymać wewnątrz pochwy.Hitem ostatnich miesięcy są kuleczki magnetyczne, które pozwalają nam samodzielnie wybierać obciążenie i łączyć różne wagi. Dzięki nim w miarę czasu możemy zwiększać ilość kulek - za czym idzie zwiększenie wagi, a więc i zwiększenie efektywności ćwiczeń.Jeśli zamierzasz używać kulek poza domem, wygodnym rozwiązaniem są kulki pozbawione klasycznego uchwytu. Nie będzie on odznaczał się pod bielizną ani przeszkadzał podczas chodzenia. Rączka, która pozostanie przy wejściu do pochwy pozwoli w łatwy sposób wyjąć kulki.Dla kobiet, które planują dłuższą przygodę z ćwiczeniami polecam gorąco zestawy kulek, które pozwalają na trening progresywny. W zestawie otrzymasz wówczas dwa lub trzy komplety kulek o różnej wadze i wielkości. Występują także kulki z wymiennymi środkami - wybierasz daną wagę i umieszczasz w osłonce. Zaczynasz zabawę z najlżejszą, by w miarę upływu czasu i wzmocnienia mięśni przejść do tej z większym obciążeniem. To świetna propozycja by stopniowo budować siłę mięśni i nie przeciążać ich na początku.

Na uwagę zasługują także produkty, które są bardziej zaawansowane technologicznie i dają możliwości wykorzystania ich nie tylko do ćwiczeń ale i stymulacji pochwy. Niedawno angielska marka Nalone zaskoczyła wszystkich produktem, który łączy w sobie dwie funkcje: kulek do ćwiczenia mięśni Kegla oraz bezprzewodowego wibrującego jajka. Jest to idealna propozycja dla par, które lubią eksperymentować i wspólnie doświadczać nowych doznań.
Kulki świetnie nadają się do wzmacniania mięśni - przeznaczony jest do tego specjalny program wibracyjny, który pobudza mięśnie do pracy. Poza tym mogą być wykorzystywane jako bezprzewodowy masażer pochwy, gdzie wibracje zmieniane są przy pomocy pilota.Na co zwrócić uwagę przy zakupie kulek

Jeśli masz możliwość odwiedź sklep stacjonarny, zawsze lepiej jest widzieć produkt na żywo, móc go dotknąć, obejrzeć i się z nim oswoić. Jeśli jest to niemożliwe i zakupu dokonujesz internetowo dokładnie zapoznaj się z opisem, wymiarami, wagą oraz zwróć uwagę na materiał, z którego kulki są wykonane.
Najlepszej jakości kulki to te silikonowe, gdyż nie uczulają, nie wywołują podrażnień skóry i bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Jeśli masz skórę wrażliwą, skłonną do alergii kupuj tylko i wyłącznie kulki silikonowe! Wszelkie żelowe, lateksowe czy z tzw. cyberskóry mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Jeśli Twoje mięśnie są w niezłej kondycji i możesz sobie pozwolić na szklane czy stalowe osobne kuleczki, także je polecam, gdyż są to materiały idealne do dezynfekcji.
Im prostszy model tym mniej z nim problemów - opływowe kulki bez dużej ilości ozdób czy wypustek łatwiej wyczyścisz i wprowadzisz do pochwy. Jeśli lubisz wzory, serduszka czy inne ozdoby licz się z tym, że więcej uwagi będziesz musiała przyłożyć aby utrzymać ich higienę.
Zawsze zwracaj uwagę na sposób łączenia kulek i rączkę. Powinny być one także wykonane z silikonu. Wystrzegaj się łączeń ze sznurka, ponieważ czyszczenie ich nigdy nie będzie dawało stu procentowej pewności, że nie pozostaną na sznurku jakieś bakterie, a wówczas infekcja gwarantowana.
Wybór kształtu ( bywają typowe okrągłe lub lekko spłaszczone, w kształcie kropli wody) czy koloru to już sprawa indywidualna. Zarówno osoby, które lubią wyraziste kolory jak i stonowane znajdą z pewnością coś dla siebie. Na rynku mnóstwo jest róży, fioletów, ale można znaleźć także klasyczne, czarne modele.

Jak ćwiczyć
Przed pierwszym użyciem pamiętaj aby zawsze umyć kulki.
Zrelaksuj się i włącz pozytywne myślenie, możesz np. w tle słuchać ulubionej muzyki.

Nałóż na kulki żel nawilżający i wprowadź je do pochwy zostawiając jedynie uchwyt na zewnątrz. Nie spiesz się, delikatnie popchnij je jednym palcem a żel sprawi, że same wślizgną się do środka.Zaciskaj mięśnie Kegla ( mięśnie dna miednicy) kilkanaście razy. Następnie zrób chwilę przerwy, aby mięśnie odpoczęły i powtórz serię.
Im częściej będziesz wykonywać ćwiczenia, tym lepsze będą rezultaty. Kilka serii dziennie zdecydowanie uelastycznia mięśnie, dając Ci większą kontrolę nad nimi.
Jeśli nie masz w danej chwili czasu by skupić się na ćwiczeniach wówczas włóż kulki i wykonuj zwykłe czynności jak sprzątanie, gotowanie czy zakupy. Możesz nosić kulki zawsze i wszędzie, ich ruch będzie sam stymulował mięśnie do pracy.
Po zakończeniu ćwiczeń wyjmij kulki z pochwy pociągając delikatnie za uchwyt. Umyj je i przechowuj do następnego użycia.

Higiena i nawilżanie kulek

Pamiętaj, aby zawsze dbać o czystość gadżetów erotycznych. Dzięki odpowiedniej higienie nie będziesz narażona na infekcje, a same produkty będą służyły Ci długie lata.
Kulki przed każdym użyciem i po ćwiczeniach umyj pod letnią, bieżącą wodą. Do tego możesz użyć delikatnego mydła, płynu do higieny intymnej lub środka dezynfekującego, który kupisz w sklepie podczas zakupu kulek.
Pozostaw je do całkowitego wyschnięcia. Próby wycierania ręcznikiem lub papierem kończą się z reguły pozostaniem na powierzchni produktu jakiś drobinek.
Do nawilżania zawsze używaj żeli nawilżających. Ja polecam żele na bazie wody, gdyż można je używać ze wszystkimi dostępnymi na rynku materiałami, nie kleją się i są bardzo wydajne. Najlepsze są żele klasyczne, bez żadnych dodatków smakowych czy zapachowych. Jeśli masz skórę alergiczną wybierz żele na bazie składników naturalnych lub organiczne. Są one przeznaczone nawet dla wyjątkowo delikatnej i wrażliwej skóry, posiadają neutralne Ph, pozbawione są gliceryny, parabenów i cukrów.Nałóż żel na całą powierzchnię kulek, poza uchwytem. Możesz także niewielka ilość zaaplikować na wejście pochwy.

Pamiętaj, że w przypadku kulek wykonanych z silikonu nie możesz używać żeli na bazie silikonu ani żadnych oliwek, olejków czy wazeliny. Mogą one uszkodzić materiał.

Marki kulek, które polecam z pełnym zaufaniem:

Je Joue - produkt angielski, najwyższej klasy certyfikowany silikon, modele progresywne
Joyballs - marka niemiecka, silikon medyczny, posiadają w ofercie model kulek medycznych
Fun Factory - marka niemiecka, silikon medyczny, żywe kolory
Nomi Tang - podwójne zestawy progresywne, świetny silikon
Lelo - gustowne, z wymiennym obciążeniem
Laid - innowacyjne rozwiązanie magnetyczne, silikon
Nalone - model 2 w 1, jajeczko wibrujące i kulki Kegla

CZY WARTO? ZDECYDOWANIE WARTO! Dla zdrowia, dla lepszego seksu, dla świetnej zabawy! Polecam kobietom w każdym wieku, bez względu na ich obecny stan mięśni dla miednicy.
Przy regularnych ćwiczeniach efekty gwarantowane :)

RELATED ARTICLES